Turvalise interneti teema on väga oluline. Olugugi, et ametlikult tähistatakse seda päeva 1 kord aastas. Tegelikult võiks ja peaks digiturvalisusega tegelema järjepidevalt ning see üks päev aastas on hea viis antud teemale rohkem tähelepanu pöörata.

Kutsume kõiki tähistama turvalise interneti päeva!
Turvalise interneti päev on 6. veebruar 2024

Turvalise interneti päeva tähistatakse 2004aastast alates ja see algas EL rahaastatud projekti SafeBorders algatuse raames. Insafe võrgustik võttis selle aktiivselt kasutusele ning nüüd on turvalise interneti päev kasvanud nii suureks, et seda tähistatakse ligi 200 riigis ja territooriumil kõigil mandritel ning see jüuab miljonite inimesteni kogu maailmas.

Turvalise interneti päev (Safer Internet Day – SID) kutsub üles internetikasutajad rakendama meetmeid, mis tagaks turvalisema ja parema digitaalse keskkonna.

Internet pakub võimalusi õppimiseks, oma oskuste ja teadmiste omandamiseks ja täiendamiseks. Kuid võimalustega kaasnevad ka riskid. Turvalise interneti päeva eesmärk on suurendada teadlikkust ja tehes konkreetseid samme laste ja noorte kaitsmiseks ning nende mõjuvõimu suurendamiseks internetis.

Digitaalne maailm ei tunne piire ja me vajame, et kõik ühineksid ja töötaksid koos teistega viisil, mis tagab parema digitaalse kogemuse meile kõigile, eriti noorematele kasutajatele.

Allikas: https://digital-strategy.ec.europa.eu/